6 практични додатоци за љубителите на кујната!

Според мене најдобрите додатоци кои ми помагаат на лесен и брз начин да ги поминам летните жештини во кујна, сакам да ги споделам со вас. Од правење суши како во вашиот омилен ресторан, пуканки без да пропуштите минута од вашиот филм и уште милион мисли и идеи кои секојдневно ги имате на ум и не знаете каде да ги најдете и дали ви треба многу време за да отидете до локалната продавница.

1 Силиконски подлоги за обвивање на овошје и зеленчук

large_7f3c3bdb398c44e0d708bb4ee4a32cbd

Органските овошки и зеленчуци не се третирани со никакви хемиски препарати, па затоа рокот им е релативно краток. Не ги фрлајте продуктите во ѓубре, туку едуцирајте се како да ги чувате правилно. Силиконскaта подлога е еден од производите кој ќе ви помогне да ги заштите од предвремено уништување т.е скапување. Особено е практично за во лето  

2 Калап за палачинки и колачи

large_536f58f322f3f85f61141fbd8a082824-1

Зад секој вкусен десерт стои одличен пекар. И зад секој голем пекар стои уште подобар производител на pancakes, како овој калап кој ќе ви обезбеди палачинчиња или колачиња со еднаква големина и 7 истовремено готови. Калапот е со нелеплив силикон и безбеден за во микробранова печка. Топло ви препорачувам за сите кои се обожаватели на благо или сакаат на брз начин да ги изненадат најблиските со слатки специјалитети.  Доколку немате желба да готвите, за преубави десерти упатете се кон кампањата СкопјеГурман.

Суши Роллер

htb10wyosxxxxxa5xxxxq6xxfxxxg_2000x

Едноставно не може да не станеш љубител на суши кога веќе еднаш ќе пробаш. Јас секогаш сакам да пробувам нови вкусови и за првпат пробав во Sushico, со врвната понуда од кампањата СкопјеГурман. Според мене секој од нас треба барем еднаш да искуси вакви нови и преубави вкусови. Сите од нас некогаш сакаат да испробаат нови специјалитети и да бидат експерти во различни кујни. Во овие летни горештини, суши  е топ идеја за да биде дел од вашата исхрана кое придонесува витко тело како јапонците и лесна храна која е ефтина доколку го имате овој суши роллер во вашата кујна.

Апарат за пуканки
11_clean__things-a-movie-theater-employee-won-t-tell-you_434909068-fabrikasimf-760x506

Ајде да бидеме реални: Најдобриот дел при одење во кино се пуканките. Свежо направени, топли, буквално се топат во уста. Добрата вест? Практичен е, нема потреба од миење vs. кога пукате во тенџере. Најважното е дека се по здрави, бидејќи се пукаат без зејтин. Let the fun begin! 

Smoothie maker
berry-beverage-blur-161600

Идеалното утро започнува со вкусно смути од овошје и зеленчук. Тие се неверојатни поради нивната разновидност. Имате бескрајни можности за комбинации на вкусови и нутритивни придобивки. Никогаш не е доцна да се вратите во форма! Купи го сега на Grouper Iskra HY-1302 smoothie maker за 1199 ден.

Модли за сладолед
blueberries-celebration-cold-461189

Лето е, жешко е! Сладоледот е одличен избор за разладување. Наместо да се грижите што да јадете за десерт, а да не е толку калорично само извадете ги модлите и направете сладолед за неколку секунди. Мојот омилен рецепт за сладолед е: во бледер се мешаат малините и јогуртот и потоа се ставаат во калапите. Најпрактичен и лесен, со било кои состојки што ги имате дома може да ги измешате и подготвите на истиов начин и на крајот да уживате во освежување за неколку часа.
Because I scream, you scream, we all scream for ice cream

Тимот на Grouper

Тимот на Grouper

Тимот на Grouper