blog

НОВИТЕТИ за БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Неделата на бесплатна достава помина одлично! Оваа акција повторно не зближи со многу корисници низ цела Македонија, а им го олесни купувањето и на оние од Скопје. Знаете дека секогаш гледаме, бараме, откриваме и ги слушаме вашите желби.

Секоја идеја, барање и порака не ставаат во акција, а од акција до реализација се вклучува целиот тим на Grouper вредни мравки кои во најскоро време ќе ја реализираат секоја вашата желба. Овој пат, таа желба е повторно бесплатната достава. Па со задоволство ве известуваме дека оваа акција продолжува и тоа со многу новитети.

Процесот за достава го усовршивме и поедноставивме за да имате одлично и вистинско онлајн шопинг искуство. Непосредно при купување, односно веднаш штом ќе кликнете на копчето КУПИ има опција да ги внесете податоците за достава.

screenshot_2

 

По успешната трансакција добивате повратна порака и чекате да ви стигне посакуваниот производ на адресата која сте ја оставиле. Многу едноставно, нели? Секако за да не треба секој пат повторно да го правите ова, можете слободно да си ги пополните податоците во вашиот Профил на Grouper и при следното купување полињата ќе бидат автоматски внесени.

Исто така, се разбира дека има можност и сами да го подигнете производот, а за тоа треба да ја одберете само оваа опција, односно да го чекирате ова поле:

screenshot_3

 

Одбравте што ќе си нарачате? Со избор од над 900 производи сигурно ќе го најдете тој кујнскиот додаток што одмна ви фалеше, или можеби време е да се смени стариот тостер, или ќе израдувате некое детенце или можеби сé од ова на куп? :) Што и да е, ќе биде со бесплатна достава! #ПрвоПровериНаGrouper

И без мобилна апликација никаде не се тргнува! Симнете си ја овде.

 

Секогаш ваш,

Grouper

Iva Trembelieva

Iva Trembelieva

Оперативен директор

 • damjan

  мислам дека треба корисниците да наведат и временски период (на пр.минимум 3 часа) во денот за кој ќе се гарантира присутност на адресата за достава…вака си имаме проблеми понекогаш, бидејќи доставувачите ни се јавуваат кога се веќе пред зграда, а ние не сме планирале токму во тој момент некој дека ќе дојде на адресата што сме ја оставиле

 • Iva

  @disqus_1zjz3qZHjO:disqus Ви благодариме на забелешката, ќе биде пренесено секако до доставувачите

 • Maja Stanceva

  зошто нема достава за населба Илинден

  • Grouperadmin

   Здраво Маја, доставата важи и за населба Илинден. При внесување на податоците наведете ја вашата адреса со цртичка во продолжение нас. Илинден и производот ќе Ви биде доставен

 • Ema Popivoda

  Повеќе пати се обидувам да нарачам производ (рачна машинка за шиење) со бесплатна достава и иако ги пополнувам сите информации во дадените полиња, секогаш ме враќа да напишам адреса. Нешто не функционира, па ве молам да проверите што е проблемот за да можам да нарачам. Однапред благодарам

  • groupermk

   Здраво Disqus,

   Ве молам испратете ни скриншот доколку сте во можност како би можеле да ви помогнеме. Дополнително проверете дали точно ги внесувате сите податоци од платежната картичка.

   Ви благодариме,
   Елена

   ВЕБСПОТ | ТА ВЕБСПОТ ДОО Ул. Лермонтова 3/6, 1000 Скопје contact@grouper.mk http://www.grouper.mk

   Инсталирај Grouper.mk апликациja за мобилен:

   ​Android | iPhone & iPad

   ​Следи не на Social Media:
   Facebook | Instagram | Twitter | Youtube | Snapchat​

   On Sun, 22 Oct at 10:56 AM

 • Guyle Tmf

  за една машинка од визбегово до центар чекам 8 дена а ДЕНЕС ми известиа дека поради распоредот на транспорт на пратките неможеле да достават така да ќе чекам уште 7 дена,тотал 15 дена за една машинка што е 20 км одалечено,браво брза и ефикасна достава,каков федекс,дхл.како после пак да нарачам,срамота

 • Makedonka Todorova

  Како може да побарам рефундација на средства, поточно за два MS power bank, со капацитет од 5500 mAh, за кои чекам веќе месец ипол , од 12/12. 2017 со бесплатна достава (услуга катастрофа), и веќе не сакам ни да ги добијам. Ви благодарам