Ова се 10те VIP Гурмани #СкопјеГурман

Драги гурмани, официјално и дојде крајот на нашата омилена кампања #СкопјеГурман. Успеавме да го претвориме јуни во месец на храната, продадовме рекодрни 20 000 купони и дегустиравме повеќе од 70 зделки. Пробавме најразновидна домашна храна и интернационална кујна – бургери, пици, скара, азиско, а секако имаше и вафли, сладолед, палачинки, крофни за сите љубители на благичко.

Паа, дечкии ајде заедно да “ја ставиме јаготката на шлагот”.  Ова се 10те најгурмани кои успеаа да дегустираат повеќе од 40 ресторани и кои си добија подароци.

Листа на подароци:

1. 2 BB ноќи за двајца во Hotel International – Александар Блажевски

2. 2 HB ноќи + СПА за двајца во St. George Ski & Holiday – Зоран Мисајлески

3. 2 HB ноќи + СПА за двајца во Bansko SPA&Holidays Hotel  – Александар Милески

4. 2 BB ноќи + СПА за двајца во Hotel Radika 5* – Маврово – Стефан Манчевски

5. Дигитална кујнска вага ISKRA од Крусел – Ина Манчевска

6. Производи Крусел: миксер ISKRA – Александра Трпеска

7. Производи Крусел: мини тостер ISKRA – Арта Сефадини

8. Производи Tehnopolis: Есцајг – Игор Христовски

9. Производи Tehnopolis: Пегла MUHLER – Мирза Бабачич

10. Производи Tehnopolis: Цеделка за цитрусно овошје MUHLER – Љупчо Иванов 

Честитки до сите наградени, а секако и до сите гурмани кои беа дел од овој јубилеен 5ти #СкопјеГурман. Се надеваме дека си најдовте нови места за дружба, а секако и нови омилени специјалитети низ градот.

А, сегаaa, малку на диета?? 😛

logosПС: за тие што не сте никогаш на диета, знаете дека на Grouper секогаш можете да најдете одлични места со топ попусти. На здравје 🙂

Нена Синадиновска

Нена Синадиновска

Маркетинг и продажба