black-friday-blog-slika

Black Friday [23.11.2018] – Возможна Мисија

„Секогаш изгледа невозможно додека не е направено“.

Ние во Grouper сакаме да веруваме дека не постојат невозможни мисии.  ДА, возможен е попуст до 90% и преку 1.000 зделки. ДА, возможни се над 140.000 дневни посети на сајт, над 27.000 продадени купони за една недела и возможно е овие бројки да бидат надминати затоа што ние веруваме во нашите соработници, веруваме во сите вас и во чудото наречено Black Friday. (more…)

Прочитај Повеќе

blog-destinacia-mk

Дестинација Македонија: 101 зделка за патувања, искуства и добра храна!

Од север до југ, од исток до запад, по 4ти пат ќе ве одведеме на едно прекрасно патување низ Македонија каква што не ја познавате! Се ближи најголемата патувачка акција за која цел тим е најмногу возбуден и најмногу ни лежи на срце на сите!

Оваа есен повторно креираме заедница од вистински љубители на историјата, убавината, недопрената природа, вкусната традиционална храна и авантуристичките искуства и заедно ја истражуваме нашата Македонија! Креираме водич од 101 зделка со уште попримамливи цени од вообичаено за патувања низ татковината – да го посетиме, вкусиме и искусиме сé она што таа ни го дала! Зошто? 5 ОДЛИЧНИ ПРИЧИНИ ЗОШТО.

(more…)

Прочитај Повеќе

saj-na-godinata-blog

4 пати благодарност за 4та победа

Предновогодишниот период е навистина еуфоричен во нашите канцеларии, првo зошто нели ”таков е периодот”, второ бидејќи во тек се припреми за мнооогу новогодишни зделки и подарoци, а дополнително веќе 4та година по ред имаме плус причина зa радост и славење зошто повторно го добивме мандатот од вас нашите верни корисници (гласачи). На 16.12.2017 беа презентирани за јавноста резултатите од последните “избори” за најдобрите сајтови во организација на Сајт на годината, каде Grouper се закити со 4 награди, од кои за прв пат беа 3 први места.  И официјално, Grouper.mk беше најнаградуваниот сајт на овогодинешните избори, а еве во кои категории поточно ја имаме победата:)

(more…)

Прочитај Повеќе

blog_nagradi_mastercard_naslovna

Најсреќните добитници на наградната игра Smart празници со Grouper и Mastercard

Кога ќе се спојат две супер сили како Grouper и MasterCard да организираат наградна игра, не може да се очекува ништо помалку од одлична акција, журка со конфети и луди награди како Samsung Galaxy S7 и iPhone7! Со други зборови, Go big or go home, а ние дома не си одиме пред да донесеме широки насмевки на нашите верни Grouper корисници.

Како што ветивме на почетокот на Наградната игра со MasterCard, на 23.01.2017 година, во Facebook емисија во живо, ги извлековме двата најсреќни Grouper корисници кои купувале зделки со MasterCard картички во периодот од 15.12.2016 до 20.01.2017 и им ги доделивме најдобрите смарт телефони во моментот. Извлекувањето беше во наш стил, возбудливо, гласно, весело, откачено, фер и транспарентно. Скандиравме Мите, па скандиравме Соња и едвај чекавме да ги запознаеме и да им ги врачиме наградите.

(more…)

Прочитај Повеќе

cashback-design

6 години Grouper – 6.6 % cash back со Mastercard!

Празниците поминаа, но кај нас подарувањето не застанува! На 23ти јануари ќе ги извлечеме добитниците од Наградната Игра со Mastercard. Двајца среќни корисници кои купувале Grouper зделки со нивните Mastercard картички во периодот од 15.12.2016 до 20.01.2017 ќе добијат еден од двата смартфони  iPhone 7 и Samsung Galaxy S7! Извлекувањето ќе биде во живо во 18:00ч и ќе може да го следите на нашата Facebook страна.

За среќата да биде поголема наградната игра ќе ја завршиме со специјална Cash Back акција со Mastercard. Бидејќи на денот на извлекувањето го славиме и 6тиот роденден на Grouper на 23.01 и на 24.01.2017 за сите купени купони со Mastercard ќе добиете 6.6% Cash Back. Ова е нашиот начин да ве почастиме за нашиот 6-ти роденден!

Купувајте на Grouper со Mastercard картичка на 23.01 и на 24.01.2017 и 6.6% од потрошената сума за купените зделки ќе ви биде вратена на Вашиот Grouper профил!

(more…)

Прочитај Повеќе

naslovna-blog-dobitnici

Наградени гурмани од #НеделаНаХрана

 

Драги Групери и официјално гоштевањето низ скопските ресторани и барови по повод Недела на Храна заврши. Се докажа дека Grouper тимот ја дели љубовта кон храната со над 1900 гурмани кои уживаа во дегустирање на највкусните зделки . Среќни сме што ја крунисавме акцијата со над 9200 продадени купони, а се надеваме дека успеавте да пробате многу нови вкусови и да си најдете ново омилено место за афтерворк дружба или неделен ручек со најблиските. Секако, за најнеуморните дегустатори кои имаа купено над 5 зделки и за оние кои со своите фотки од храна успеаа да ни предизвикаат глад и “лиги да ни потечат” заслужено следуваат награди – патување за 2ца,  кои на почетокот ги најавивме.

(more…)

Прочитај Повеќе

grouper-sajt

Груперска благодарност до сите вас!

Драги корисници, соработници и партнери! Сите вие сте дел од Grouper заедницата која заедно ја градиме, која расте и се развива со секоја една објавена зделка, со секој еден купен купон, со секое ново искусто, ново патување… од ден во ден, од година во година! Сите вас ве чувствуваме како наши пријатели со кои сакаме да споделиме убави моменти и радост. Радоста која ја споделуваме денес е поттикната од 2те награди кои ги добивме оваа година на изборот за сајт на годината. (more…)

Прочитај Повеќе

dormeo-grouper

Facebook апликација “Пиши порака со Дормео и Групер”

Апликацијата “Пиши порака и освој награда” е заедничка кампања на Групер и Дормео по повод споделување љубов со оние што ви значат. Групко и Дормео маскотата се здружија за да споделат љубов со пишување на порака на перница на обој што ви значи, а за најкреативните пораки на перница заедно обезбедивме и 45 награди.

(more…)

Прочитај Повеќе

Facebook апликација “Продај пријател”

Во Декември 2012 после долги brainstorming сесии и размислување дојдовме до идејата што сметавме дека е супер кул: Ќе лансираме апликација со која корисниците ќе може да креираат Grouper зделка и да си ги “продадат” пријателите на попуст. Низ хумористичен начин сакавме да ве поттикнеме да кажете кој пријател би го продале, со колкав попуст и по која цена. И секако во кратки црти да објасните зошто е добар тој пријател за другите да го “купат”. За оние кои имаа најголем број на продадени купони на својот пријател следуваа награди: таблет и турстистички аранжман за патување.

Оргомен број на корисници го прифатија хуморот и си ги ставија своите пријатели на продажба, додека имаше и неколку кои не осудија дека “пријателите не се за продажба” :) Секако дека се согласуваме ама мала шала на сметка на пријателите не е на одмет. Сепак смеењето го продолжува животот нели :)

prodaj-prijatel
Почетниот екран за СТАРТ на апликацијата

Grouper време за подароци 

Како што веќе знаете, ние сме пред се млад и креативен тим со голема желба да ги доближиме најдобрите зделки до Вас, нашите корисници. Исто така бидејќи имаме голема желба да подаруваме, ја креиравме оваа игра каде ВАМ ви даваме можност да креирате зделка и тоа зделка со која ќе “продавате” некој од Вашите пријатели на попуст!

Одберете го пријателот кој мислите дека еодлична зделка за другите, одредете ја неговата вредност и попуст на кој го давате и почнете со “негова продажба” 

Повикајте ги пријателите да купуваат (гласаат) и споделете ја Вашата Grouper зделка!

Секој клик на копчето КУПИ е 1 продаден купон! Освен кога ќе го активирате бонусот ‘’Активирај екстра купони” кога секој клик ви се брои како 2 продадени купони. Секој ден т.е во рок од 24 часа може еднаш да го активирате овој бонус со што по активацијата во следните 2 часа гласовите се бројат дупло.

Играта трае 1 месец почнувајќи од 30 Октомври. Бидејќи имаме две награди кои ќе ги доделиме одлучивме да му дадеме предност на избор на оној кој ќе има најголем број на гласови т.е. продадени купони односно на најдобриот Grouper агент Второпласираниот ќе ја добие другата награда. Наградите се Аcer Iconia Tablet и Викенд за двајца во Hotel Kempinski ***** – Банско!

Покажете колку ви значат пријателите, споделете ја нивната цена со останатите, освојте вредни награди, продавајте купони или пак едноставно купете си нечиј пријател 

Ве сака,
Тимот на Grouper.mk 

Фотографии од доделувањето на наградите на победниците

Прочитај Повеќе