ТОП 5 #СкопјеГурман предлози од Кика Авеиро!

Сакам да експериментирам, да пробувам нови работи, секогаш кога патувам сакам да ја пробам локалната кујна. Моментално сум на патување низ Америка и секако си го применувам правилото.

За жал овој пат фатив само еден ден од #СкопјеГурман, ама го искористив максимално #СкопјеГурман е супер прилика да пробате нешто ново а да на потрошите многу пари. Соберете друштво, дечко девојка, брат сестра, фамилија и посетете ресторан или место каде што не сте биле до сега, пробајте нешто ново.
Мои препораки што да пробате се следите:

ПРЕДЛОГ #1

SushiCo – California Dream Sushi, Пржен сладолед

ПРЕДЛОГ #2

Distrikt Bar & Kitchen – Лингвини со путер сос и пилешко, Creme Brulee

ПРЕДЛОГ #3

Bubble Waffle’s – Вафла со сладолед

ПРЕДЛОГ #4

MKC Club Restaurant – Фалафел и касадиља

ПРЕДЛОГ #5

Радост – Сладолед, мнооогу сладолед!

Добар апетит на сите гурмани!

Тимот на Grouper

Тимот на Grouper

Тимот на Grouper