Зошто да го посетите Банско?

Ви пишувам со голема возбуда дека ски сезоната во Банско е официјално отворена!

Без разлика дали скијате, се санкате на кеса, или сте заинтересирани само за топол СПА релакс Банско е неприкосновена зимска дестинација број 1 веќе неколку сезони по ред.

Ајде да се потсетиме зошто е прекрасно и идилично зимувањето во Банско:

  1. Чист воздух луѓе, воздушна бања, прочистување на бели дробови! Мислам дека сите сме желни да вдишеме длабоко, нели Скопје?
  2. Снег! Бел планински крцкав снег под скии, под сноуборд, во топки, во форма на Снешко
  3. Топли хотели – втор планински дом со топли базени, релакс катче, сауна за детокс, парна бања и што сѐ не.

Само три од безброј, ама доволно јаки причини да почнете да се пакувате. Помеѓу пакувањето може нели да најдете и хотел по ваша мерка, и тоа проверете најпрво и само на Grouper. Ова е пријателски совет бидејќи најдобрите хотели и најниските цени се тука—–> http://grouper.mk/tag/bansko

Зделките за Банско станаа наша традиција! 5 години ве носиме во Банско во над 50 хотели, а само лани на Пирин Планина преку Grouper уживаа приближно 2000 корисници, односно се продадоа над 10.000 купони.

За новата сезона секако ги обезбедивме најпродаваните хотели од лани, но и нови сместувања! Цените се без конкуренција, само вие изберете си тип на пансион.

Еве мал дел од предлозите во зависност од тоа каков зимски турист сте и што барате од сместувањето:

 1. Локација, локација, локација!

Ако сакате да сте веднаш до гондолата и ве мрзи да ги носите скиите тогаш ова е сместувањето за вас со топ локација http://grouper.mk/skopje/deal/bansko-royal-towers-hb-nokjevanje-dve-lica-spa

Покрај локацијата, не е изоставен и одличен спа центар, појадок и вечера и ако сте зависник од спорт и не ви е доволно скијањето, упатете се кон модерната фитнес сала

2. Комплетно искуство – All Inclusive

Ако не сакате да размислувате каде и кога ќе ручате, односно да немате ниту една грижа освен како да уживате ова е вашиот купон на база All Inclusive со спа и се останато за комплет зимско искуство http://grouper.mk/skopje/deal/bansko-spa-holidays-all-inc-nokjevanje-januari

3. Фамилијарен одмор

Ако патувате туто комплето со деца и сите додатоци, одличен предлог е овој фамилијарен хотел http://grouper.mk/skopje/deal/bansko-nokjevanje-hotel-elitsa

 4. Луксузно сместување со 5*

Иако сите хотели во Банско се чисти, топли, со спа центри и одличен персонал, сепак мислиме и на вас поразгалените кои сакаат врвно искуство со пет ѕвездички. Луксузни апартмани, премиум релакс, добра храна…Да, и ова е на попуст, а супер е и за фамилии http://grouper.mk/skopje/deal/regnum-januari-bansko

5. Проверен квалитет

Секогаш одите на база на препораки? Вашите пријатели се изворот на идеи за добри нови места кои ги посетиле? Тогаш, ова е местото за вас, бидејќи лани се продадоа над 400 купони и фидбeкот беше одличен http://grouper.mk/skopje/deal/hb-nokevanje-bansko-januari-februari

6. Сакам да славам Нова Година во Банско!

Нема проблем, има одлични пакети за дочек на 2016та во Банско

http://grouper.mk/skopje/deal/park-hotel-gardenia-nova-godina-dochek

http://grouper.mk/skopje/deal/royal-bansko-nova-godina-bozik

http://grouper.mk/skopje/deal/tri-nokevanja-nova-godina-bansko-hotel-orbilux

7. Буџет варијанта

Сакате само сместување, не ви треба спа, цел ден ќе сте на терени, ќе си носите храна од дома, или сакате да пробувате бугарски специјалитети по рестораните во Банско? Има и таква опција http://grouper.mk/skopje/deal/panorama-nokjevanje-dvajca

А доколку сакате сепак вклучени оброци, а топ цена погледенете ја оваа флексибилна буџет варијанта  http://grouper.mk/skopje/deal/eagle-lodge-bansko-januari

8. Сакам со превоз

Ако не планирате да одите со автомобил и сакате организиран превоз опциите се следни:

http://grouper.mk/skopje/deal/bansko-tri-noki-jupiter-prevoz

http://grouper.mk/skopje/deal/winter-break-orphey-biser-prom

 9. Стариот добар полупансион

Еве уште некои предлози со одлична цена кои си имаат и 4*, и спа и доручек и вечера! Па тоа е се што ви треба, нели?

http://grouper.mk/skopje/deal/aspen-januari-fevriari-bansko

http://grouper.mk/skopje/deal/hotel-dream-bansko-januari

 

Се надевам ви сте допаднаа моите предлози и фаворити, но секако прегледајте ги сите хотели, сепак е прашање на вкус 🙂  http://grouper.mk/tag/bansko

И за крај, го знаете чуството цел ден на снег и после во топол базен? Priceless!

Снежен поздрав!

 

Iva Trembelieva

Iva Trembelieva

Оперативен директор